👈 آموزش برنامه نویسی در تبریز به شکل خصوصی

پکیج کامل به همراه نکات سئو

آموزش برنامه نویسی در تبریز


✨ مهران ستاری ✨

📞 09369944780 📞

📘 تبریز روبروی دانشگاه تبریز پاساژ جواهر 📘

تدریس خصوصی

با هزینه معادل هزینه عمومی

هدف یاد گیریه 

نه رد شدن جلسات

پشتیبانی آنلاین 

آنلاین در منزل

✨ این آموزش برای چه کسایی پیشنهاد می شود ؟

آموزش برنامه نویسی در تبریز به درد چه کسانی میخورد؟

آموزشی که در این دوره برای شما عزیزان هست برای همه افرادی که دنبال حرفه تخصصی هستند پیشنهاد می شود.

یا حتی کسایی که کار دارند میتوانند نیمه وقت این تخصص را بیاموزند ودر منزل به شکل پروژه ای کار کنند .

وبرای کسایی که قصد مهاجرت ویا کار در خارج ازکشور را دارند این تخصص یکی از تخصص هایی می باشد که نیازی به مدرک ندارد وفقط حرفه ای بودن شما کفایت میکند.

شما عزیزان اگر در دوره برنامه نویسی در تبریز شرکت کنید همه این موارد را به شکل کامل به شما عزیزان یاد خواهم داد.

✨ برنامه نویسی چیست و به چه دردی میخورد ؟

 برنامه نویسی چیست و به چه دردی میخورد ؟

برنامه های ویندوزی :

برنامه های کامپیوتر یا نرم افزار هایی که داخل کامپیوتر هستند یک نوع برنامه هستند که توسط برنامه نویس ویک زبان برنامه نویسی نوشته شده اند. این برنامه ها به برنامه های ویندوزی شناخته می شود که با هر زبانی برنامه نویسی قابل نوشتن هستند مخصوصا زبان سی شارپ که محصول شرکت مایکروسافت که به غول کامپیوتر شناخته شده اند.

شرکت مایکروسافت تکنولوژی برنامه های ویندوزی را با زبان سی شارپ در محیط ویژال استودیو را برای ما فراهم کرده است تا براحتی در این محیط برنامه های ویندوزی را بنویسیم.اخیرا این شرکت تکنولوژی جدیدی را برای این نوع برنامه ها بوجود آورده است که به نام wpf معروف است .

برنامه های موبایلی :

یا برنامه هایی که داخل موبایل ها وجود دارد را یک نوع برنامه یا اپلیکیشن موبایلی هستند.همه این برنامه هایی که در گوشی های ما وجود دارد یک نوع برنامه یا اپ موبایلی هست. مثل برنامه معروف دیوار، اسنپ و...

این ها نمونه هایی هستند که معروف اند واکثر مردم با این برنامه ها آشنا هستند ودر گوشی های خود نصب دارند. خب تا اینجا قهمیدیم که این نوع مدل از برنامه ها هم یک برنامه هست مثل برنامه ویندوزی .

ما با انواع زبان ها میتوانیم برنامه های موبایل بسازیم با زبان های دارت یا جاوا یا سی شارپ.

دوباره میریم سراغ غول بزرگ ینی مایکروسافت , این شرکت محصولی رو با نام زامارین فرم به بازار عرضه کرد تا برنامه نویس هایی که زبان سی شارپ بلد هستند بتوانند علاوه بر اینکه برنامه های ویندوزی تولید کنند برنامه های موبایلی هم بنویسند، که هم برای برنامه های اپل وهم برای برنامه های اندروید قابل استفاده باشد .

این مورد خود مزیت بسیار بزرگ هست که با یک بار کد نویسی بتوانیم برای چند سیستم عامل مثل اندریود واپل برنامه تولید کرد.

برنامه های تحت وب :

اما بریم سراغ برنامه های تحت وب یا همان وب سایت ها ، این وب سایت ها یک نوع برنامه اند که با هر زبان برنامه نویسی میتوان نوشت وتولید کرد. ما با استفاده از این برنامه ها میتوانیم فروشگاه های اینترنتی ، یا سایت های خبری ، یا برنامه های حسابداری بسازیم ، اصلا همین تلگرام یا واتس اپ را دیدید که هم برنامه موبایلی دارند وهم برنامه ای که با مرورگر باز میشود که به این برنامه ها برنامه ی تحت وب میگویند.

یا حتی برنامه های داخلی معروف را مثل دیوار ، هم اپ موبایل دارند وهم برنامه وبی دارد.

پس تااینجا فهمیدیم که ما هر برنامه ای با هر موضوعی را میتوانیم پیاده کنیم حتی همین برنامه هایی که در ادارات استفاده میکنند وبا نام سامانه های دولتی معروف هستند امروزه بالای 90 درصد این برنامه ها ، برنامه های تحت وب هستند.

حالا قدرت برنامه های تحت وب را متوجه شدید این برنامه ها با هر زبانی میشه نوشت اما هر زبانی قدرت کافی وکاملی را دارا نمی باشند وهرکدام نسبت بهدیگری دارای مزایا ومعایبی هستند.

ما در این دوره برنامه نویسی که در تبریز برگزار می شود، پیشنهاد میکنیم با زبان سی شارپ این کار را انجام دهید.

بله درست شنیدید باز گفتم سی شارپ میبینید دوستان قدرت این زبان رو ، دوباره غول کامپیوتر برای ما بستری را فراهم کرده تا با زبان سی شارپ بتوانیم برنامه تحت وب بنویسیم. مایکروسافت بستری با نام Asp را برای برنامه نویسان این زبان مهیا کرد تا بدون اینکه زبان دیگری بیاموزند بتوانند این نوع از برنامه هارم تولید نمایند.

Asp.Core تکنولوژی جدیدی هستن که این شرکت برای برنامه نویس های سی شارپ مهیا کرده تا برنامه های بروز وبا سرعتی را تولید نمایند.

آیا میدانید بیشتر سامانه های اداری کشور با همین تکنولوژی یعنی Asp نوشته شده اند.

دوره برنامه نویسی در تبریز که به شکل خصوصی برگزار میشود با همین تکنولوژی شما را اشنا ودر این زمینه حرفه ای میسازد.

✨ این آموزش برای چه کسایی پیشنهاد می شود ؟

       این آموزش برای چه کسایی پیشنهاد می شود ؟

آموزشی که در این دوره برای شما عزیزان هست برای همه افرادی که دنبال حرفه تخصصی هستند پیشنهاد می شود.

یا حتی کسایی که کار دارند میتوانند نیمه وقت این تخصص را بیاموزند ودر منزل به شکل پروژه ای کار کنند .

وبرای کسایی که قصد مهاجرت ویا کار در خارج ازکشور را دارند این تخصص یکی از تخصص هایی می باشد که نیازی به مدرک ندارد وفقط حرفه ای بودن شما کفایت میکند.

شما عزیزان اگر دراین دوره شرکت کنید همه این موارد را به شکل کامل به شما عزیزان یاد خواهم داد.

✨ درآمد زایی با این دوره آموزشی به چه شکل خواهد بود؟

درآمد زایی با این دوره آموزشی به چه شکل خواهد بود؟

همانطور که میدانیدبرنامه نویسی یکی از شغل های پردرآمد دنیاس این بدان معنی نیست که شما اگر دراین دوره شرکت کنین پولدار خواهید شد !

نه اینگونه نیس ، این آموزش شروع قدم یادگیری شماست که پا به این عرصه بگذارید ودر ادامه با نوشتن چندین پروژه مختلف سطح مهارت خودتان را با این پروژه ها بالا میبرید که همین موضوع یک برنامه نویس مبتدی را تبدیل به یک برنامه نویس حرفه ای میکند.

اما شاید بگین بعد شرکت تو این دوره آیا پروژه کار خواهیم کرد یا نه ؟ در جواب باید بگویم اتفاق خوبی که در دوره آموزش من وجود دارد پروژه عملی آن هست ، یعنی بعد اتمام جلسات پایه در آخر پروژه عملی واقعی با شما کار خواهم کرد تا سطح کاری تان از حالت مبتدی بالا برود.

اما باز قابل ذکر هست که با این پروژه عملی کار پایان نمیگیرد باید خودتان باز 3 الی 4 تا پروژه عملی دیگری که یکی از دیگری سطح کاری بالاتری داشته باشد را بنویسید.

این گونه هم نیست که باید در جایی حتما کارآموزی کنید!

از شما سوال میکنم ، کار آموزی یعنی چی یعنی اینکه یک کار عملی را از نزدیک با جان ودل حس کردن .

وقتی که شما چندین برنامه عملی و حرفه ای را بنویسید این یعنی اینکه شما دیگر نیازی به کارآموزی ندارید.

باز یک پیشنهاد خوب شما میتوانید طی توافق با بنده اگر پروژه حرفه ای در نظر دارید ، زیر نظر من این پروژه را شروع وبه اتمام برسانیم که این هم با توافق دوطرف میتواند انجام پذیرد.

بعد اینکه این مراحل را سپری کردید حالا سراغ درامد زایی میرویم.

ببینین دوستان ما از برنامه نویسی انواع درامد هارا میتوانیم کسب کنیم که هرکس نسبت به تمایل خودش میتواند درآن قسمت کار خودش را شروع کند.

1- کار در یک شرکت

استخدام درشرکتی که پشتیبانی کار های قبلی را میکنند.

برخی افراد دوست دارند در یک شرکت وزیر نظر افراد خاص کار کنند ، که انواع شرکت ها در شهر وکشورمان وجود دارد که انواع برنامه ها را تولید کردند والان پشتیبانی آن برنامه هارا با پرسنل برنامه نویس خود انجام میدهند.

استخدام درشرکتی که پروژه های قبلی خود را میخواهند بروز نمایند.

برخی شرکت ها هم پروژه های از قبل دارند اما امروزه با آمدن تکنولوژی های جدید مجبور می شوند تا برنامه های خود را به برنامه جدید وبا تکنولوژی جدید ارتقا دهند که در اینصورت نیاز به برنامه نویس هایی دارند که به تکنولوژی های جدید مهارت دارند .

که ما در این دوره  که در تبریز برگزار خواهد شد ، تکنولوژی جدید را برای شما آموزش میدهیم .

استخدام درشرکتی که کار وبرنامه جدیدی را تولید میکنند.

یا برخی شرکت ها هم در فکر ایجاد یک برنامه هستند که نیاز به پرسنل برنامه نویس دارند وباید برنامه نویس های خود را استخدام کنند.تا کار خود را به شکل تیمی انجام دهند واین تیمی بودن در سریع تر رفتن برنامه به شدت کمک میکند.

2- کار دریک شرکت به شکل دور کاری

امروزه شکل دورکاری این کار بسیار مرسوم شده است مثلا شما در تبریز هستید ورزومه خودرا به شرکت های تهرانی میفرستید ( بین پارانتز بگویم رزومه منظور همان پروژه هایتان است . ) ودر صورت تمایل آن شرکت ها شما به شکل دور کاری پروژه های آن شرکت را انجام میدهید که هر شرکت ساز وکار خودش را در این زمینه دارد که بعد قبولیه رزومه شما با آن شرکت ها حرف میزنید وتمام مراحل را به شما آموزش میدهند.

3- کار به شکل پروژه محور یا فریلنسری

اما مدل دیگر که ما میتوانید با شرکت در این دوره برنامه نویسی بدست آورید ، کسب درآمد از طریق فریلنسری می باشد ، یعنی شما پروژه را از یک نفر میگیرید وبا توافقی که بینتان انجام میپذیرد مبلغی را میگیرد وپروژه را تحویل میدهید.

این یک نفر میتواند یک شخص یا میتواند یک وب سایتی باشد که کار های فریلنسری پروژه محور درآن قرار میگیرد، مثل سایت پونیشا که قیمت هر پروژه درآن نوشته شده است وشما با درخواست آن پروژه را میتوانید بگیرید ودر منزل آن کار را انجام دهید.

4- کار به شکل درامدزایی برای خودتان

این مدل از درامد زایی از برنامه نویسی کمی صبر میخواهد اما شاید تا ابد برای خودتان کار داشته باشید ونیازی به هیچ کس نداشته باشید.

ببینید دوستان اگر مثلا شما اشنایی داشته باشید که محصولاتی دارد شما میتوانید با نوشتن برنامه تحت وب آن محصولات را درآن سایت قرار دهید وسئو سایت را هم خودتان انجام دهید وآن برنامه را به جایگاهی برسانید که فروش بالایی را به ثمر برساند که در اینصورت شما به عنوان صاحب مالک این سایت ، برنامه تان به یک برنامه بارزش هم از نظر پول وهم از نظر کسب درامد بارزش باشد .

همان جور که گفتم کلمه سئو را برای شما در متن بالا گفتم ، شما با آموزش برنامه نویسی در تبریز تنها برنامه نویسی یاد نمیگیرید بلکه نکات سئو را هم یاد خواهید گرفت تا بعد اتمام پروژه بتوانید سئو پروژه خود را بدست گیرید.

5- کار به شکل تولید یک محصول وفروش نسخه های آن به دیگران

درامد دیگری که از برنامه نویسی در تبریز میتوانید انجام دهید تهیه ونوشتن یک برنامه مثل برنامه حسابداری که میتوان به چندین نفر یا چندین شرکت داد را تولید کنیم و از هرنسخه پول بگیریم .

قرار نیست پروژه بزرگ مثل برنامه حسابداری هلو بسازیم بلکه میتوانیم با نوشتن پروژه های کوچکتر برای کسب وکار های کوچکتر وپیشنهاد یک قیمت پایینتر ، همه ان ها ترغیب کنیم تا از برنامه ما استفاده کنند که شما با فروش هر نسخه پول میگیرد علاوه بر آن شما میتوانید هزینه پشتیبانی سالانه هم بگیرید.

حالا فکر کنید وایده برای خودتان بسازید وبدانید اگر این محصول را به صد نفر بفروشیم چه درامدی به شما میرسد واگر سالانه از صد نفر به شما پول پشتیبانی بیاید ، چقدر درامد نصیبتان می شود. شما با این کار تا اخر عمر نیازی به نوشتن برنامه دیگر ندارید وهمین پروژه را پشتیبانی وارتقا میدهید.

6- درامد به شکل کسب دلاری

امروزه کسب درامد دلاری ، مخصوصا در کشور ما یک درامد عالی محسوب میشود. در قدم اول این را بگم که کسب درامد دلاری از برنامه نویسی اینجور نیست که سخت باشد چون الان با آمدن ارز دیجیتال ، براحتی میتوان در انتقال پول عمل کرد.

کسب درامد دلاری از برنامه نویسی با یک شرکت خارجی

شما میتوانید رزومه خود رابه شرکتی در خارج از کشور بفرستید اگر هم زبان بلد نیستین بهتر است اول زبان خود را تقویت کنید ، اما اگر میخواهیدزود در این زمینه پیشرفت کنید کسی که زبان بلد هست با اون حرف بزند تا بجای شما با طرف مقابل حرف بزند وکار خود را شروع کنید.

وشاید هم بااین کار شما را به کشور خود دعوت کنند ودرآنجا کار خود را ادامه دهید البته اگر خود را نشان دهد.

کسب درامد دلاری از برنامه نویسی به شکل فریلنسری

همان طور که در مورد درامدفریلنسری از طریق برنامه نویسی با شما عزیزان صحبت کردم همه آن موضوعات در این هم شامل میوشد ، یعنی در اینجا هم سایت های فریلنسری خارجی موجود هستند که میتوانید در آن سایت بروید و پروژه بگیرید.

✨ سن مناسب برای شرکت در این دوره ؟

سن مناسب برای شرکت در دوره برنامه نویسی

سن مناسب برای برنامه نویسی در تبریز یا هر شهر دیگه ملاک نیست ، این یعنی اینکه چه نوجوان پانزده سال باشی چه فرد 50 ساله مهم نیس ، مهمه اینه که مهارت وتخصص و چندین پروژه مختلف حرفه ای داشته باشید کافیه.

اما دیگه حداق سن باید پانزده باشه تا در یک جا بتوانید کار کنید ، اما اگر سن کمتر هم داشتید میتوانید به شکل دور کاری کار کنید در اینصورت اصلا حداقل سن هم ملاک نیست.

پس بااین مواردی که گفتم شما با هر سنی میتوانید در دوره برنامه نویسی تبریز شرکت کنید. که فردا خیلی دیر هست پس باید زود تر دست بجنبانید.

✨ آیا مدرک تحصیلی باید داشته باشیم ؟

مدرک تحصیلی مناسب برای برنامه نویسی

اگر قصد شرکت در دوره برنامه نویسی که در شهر تبریز به شکل خصوصی برگزار می شود. مدرک تحصیلی ندارید نگران نباشید چون اصلا مدرک تحصیلی در این دوره مهم نیست و درحد سطح راهنمایی کفایت میکنه . یا اصلا اگر مدرک دانشگاهیتان هم متفاوت است هم اصلا مهم نیست .

وشما میتوانید با شرکت در این دوره برنامه نویسی که در تبریز در روبروی دانشگاه تبریز پاساژ جواهر برگزار می شود ، همه موارد لازم را بیاموزید.

✨ آیا زبان انگلیسی باید بدانیم ؟

زبان انگلیسی لازم دوره برنامه نویسی

داشتن مهارت زبان انگلیسی بسیار در برنامه نویسی به شما کمک میکند ، اما برای شرکت در این دوره در حد آشنایی بازبان سطح راهنمایی کفایت میکند وبعدا هم میتوانید زبان خود را تقویت کنید.

خب حالا این زبان اگر بلد باشین چه تاثیری در حرفه برنامه نویسی دارد ؟ در خود نوشتن کد ها که اهمیتی ندارد،اما برای بروز بودن خودتان دراینده به درتان میخورد که فیلم ها آموزشی خارجی یا وب سایت های خارجی را مطالعه نمائید ، اما اگر زیاد هم بلد نباشین مهم نیست چون امروزه در ایران فیلم های اموزشی ومراجع وب سایتی آموزشی زیاد تولید شده است که بعدا برای رشد خودتان میتوانید از آنها هم استفاده کنید.

✨ این دوره چه پیش نیاز هایی نیاز داره ؟

پیشنیاز دوره برنامه نویسی

برای شرکت در این دوره هیچ پیشنیازی وجود ندارد واز صفر صفر تا پیشرفته برگزار می شود.

اما اگر از قبل هم آشناییت داشته باشید که چه بهتر در اینصورت سرعت جلسات بیشتر می شود، اما در کل این آموزش از صفر هست .

✨ منظور از پک کامل بودن دوره چیست؟

 منظور از پک کامل بودن دوره برنامه نویسی چیست؟

منظور از پک کامل بودن دوره برنامه نویسی در تبریز این می باشد که از صفر تا صد آموزش داده می شه. بریم کامل در مورد این پک حرف بزنیم.

ببینید عزیزان ما با این دوره میتوانیم کامل بدون نیاز به دیگری یک پروژه کامل را از صفر پیاده سازی کنیم ودرآخر سئو کارمان را انجام دهیم.

یعنی با آموختن موارد این دوره شما میتوانید

𝟙 یک قالب مناسب برای طراحی ظاهر صفحتان بسازید

𝟚 با SqlServer میتوانید پایگاه داده پروژه خود را تحلیل وپیاده کنید

𝟛 وبعد قسمت برنامه نویسی پروژه خودرا بنویسید

𝟜 وبعد در هاست به اشتراگ میگذارید

𝟝 وبعد اینکه برنامه تحت وب یا سایتمان بیاید بالا ، حالا نوبت سئو سایتمان میشود که با نکات گفته شده یکی یکی روی سایت خود پیاده میکنید وسایتتان را درتبه های بالاتر میبنید.

✨ پشتیبانی دوره به چه شکل خواهد بود ؟

پشتیبانی دوره برنامه نویسی به چه شکل خواهد بود ؟

یکی از مزیت های مهم دوره  ما پشتیبانی آنلاین اون هستش.

اگر شما در هردوره دیگر شرکت کنید اگر ایراد داشته باشید برای رفع مشکلتان باید در جلسه بعد کلاستان اشکالتان را رفع کنید. اما همین مدت زمان تا جلسه بعد وقت شما هست که میرود ، اما در آموزش ما همان لحظه که ایرادی داشتید از طریق واتس اپ پیام میدهید واز طریق برنامه کنترل از راه دور به لب تاب یا کامپیوتر شما وصل میشویم وایرادتان را رفع میکنیم.

این پشتیبانی آنلاین دوره آموزش برنامه نویسی در تبریز از مزیت های مهم این دوره به حساب می اید.

✨ مدت زمان وتعداد جلسات دوره برنامه نویسی در تبریز چقدره ؟

     مدت زمان وتعداد جلسات دوره آموزش برنامه نویسی در تبریز چقدره ؟

آموزش در 6 ماه ودر طول هفته دو الی سه جلسه برگزار می شود.که هدف یاد گیریه نه اینکه جلسان رد کردن ، بنابراین تا هدف و موضوعی که طبق برنامه باید یاد بگیریم تا نیاموزیم پیش نمیریم پس این زمان که نوشتم حدودی هستش.

✨ مراحل وقدم های دوره  کدامند؟

  مراحل وقدم های دوره آموزش برنامه نویسی  کدامند؟

آموزش برنامه نویسی در تبریز در 8 مرحله برگزار میشه که این مراحل هر کدومش یک ترم محسوب میشه پس در واقع ما چهار ترم پیشرو خاهیم داشت، که به شکل پله ای وقدم به قدم به جلو میریم وتا ترم پیش رو را کامل یاد نگیریم به ترم بعد نخاهیم رفت.

نکته حائز اهمیت اینه که ما با تمرینات عملی لابه لای کلاس ها پیش میریم .

بریم سراغ مراحل آموزش برنامه نویسی:

آموزش Html

آموزش Css

آموزش BootStrap

آموزش C#

آموزش Sql Server

آموزش EfCore

آموزش Asp.Core

پروژه عملی

نکات سئو

که اگه به شکل ترم تقسیم بندی کنیم

ترم اول

آموزش Html

آموزش Css

آموزش BootStrap

ترم دوم

آموزش C#

آموزش Sql Server

آموزش EfCore

ترم سوم

Asp.Core

ترم چهارم

پروژه عملی

نکات سئو✨ دوره برنامه نویسی به شکل خصوصی هست یا عمومی ؟

مزایای خصوصی بودن دوره برنامه نویسی

این دوره اموزشی به شکل خصوصی در دفتر برگزار می شود آدرس دفتر در تبریز روبروی دانشگاه تبریز، پاساژ جواهر طبقه دوم هست. که فقط به سمل تک نفری برگزار می شود.

چرا به خصوصی بودن وتک نفری بودن دوره تمرکز میکنم؟

شما خودتان تا حالا مطمعنا در مدرسه بودید یا در دانشگاه ویا در هر کلاس دیگری شرکت کردید

خودتان به خودتان بگویید اگر درآن کلاس ها آن استاد یا معلم بجای ده نفر به شما فقط آموزش میداد ، به نظرتان سطح کلاس ویادگیری شما چجور میشد.

چون هزینه دوره خصوص آموزش برنامه نویسی ما با هزینه دوره آموزش عمومیش یکی هست!

✨ هزینه دوره آموزش برنامه نویسی در تبریز چقدره ؟

هزینه دوره آموزش برنامه نویسی در تبریز  چقدره ؟

هزینه دوره آموزش برنامه نویسی در تبریز به شکل خصوصی با هزینه دوره عمومی آموزشگاه های دیگر یکسان هست . برای اطلاع از هزینه این دوره لطفا با شماره 09369944780 یا درواتس اپ پیام بدید.

خودتان مزیت های کلاس خصوصی را نسبت به کلاس عمومی که در آموزشگاه ها برگزار می شود مقایسه کنید.


✨ سی شارپ چیست؟سی شارپ یک زبان برنامه‌نویسی شی گرا می باشد . سی شارپ منبع باز ، ساده ، مدرن ، انعطاف‌پذیر و چند منظوره است . در این مقاله ، بیایید ببینیم سی شارپ چه چیزی است ، چه C می‌تواند انجام دهد ، و چگونه سی شارپ متفاوت از C + + و دیگر زبان‌های برنامه‌نویسی است .

زبان برنامه‌نویسی در علوم کامپیوتر زبانی است که برای نوشتن برنامه‌های نرم‌افزاری به کار می‌رود .

سی شارپ یک زبان برنامه‌نویسی است که توسط مایکروسافت در سال ۲۰۰۱ ایجاد و راه‌اندازی شد . سی شارپ یک زبان ساده ، مدرن و شی گرا است که توسعه دهندگان روز مدرن انعطاف‌پذیری و ویژگی‌های ایجاد نرم‌افزار را فراهم می‌کند که نه تنها امروز کار می‌کنند بلکه برای سال‌ها در آینده قابل‌اجرا خواهند بود .

ویژگی‌های کلیدی زبان C شامل : سریع و آسان و راه‌اندازی  امن چند منظوره

سی شارپ مدرن و آسان است

سی شارپ یک زبان برنامه‌نویسی ساده ، مدرن و یک زبان برنامه‌نویسی شی گرا است . هدف سی شارپ ایجاد یک زبان برنامه‌نویسی است که تنها یادگیری آسان نیست بلکه از قابلیت‌های روز مدرن برای همه نوع توسعه نرم‌افزار پشتیبانی می‌کند .

اگر به تاریخچه زبان‌های برنامه‌نویسی و ویژگی‌های آن‌ها نگاه کنید ، هر زبان برنامه‌نویسی برای یک هدف خاص برای حل یک نیاز خاص طراحی شده‌است .

با این حال ، زبان C برای نگه داشتن کسب‌وکار و شرکت‌ها به ذهن طراحی شده‌است . زبان C برای کسب و کارها برای ساخت همه انواع نرم‌افزارها با استفاده از یک زبان برنامه‌نویسی واحد طراحی شده‌است .

سی شارپ قابلیت پشتیبانی از توسعه نرم‌افزار روز مدرن را فراهم می‌کند . سی شارپ از وب ، موبایل ، و برنامه‌های توسعه app پشتیبانی می‌کند . برخی از ویژگی‌های زبان برنامه‌نویسی امروزی سی شارپ عبارتند از generics ، var  مقداردهی اولیه انواع و مجموعه‌ها ، برنامه‌نویسی پویا ، برنامه‌نویسی پویا ، tuples الگو، تطبیق الگو ، اشکال زدایی پیشرفته و موارد دیگر .

زبان‌های سی شارپ syntaxes از C + + ، جاوا ، پاسکال و چند زبان دیگر هستند که استفاده از آن‌ها آسان است . سی شارپ همچنین از پیچیدگی و ویژگی‌های زبان unstructured اجتناب می‌کند .

سی شارپ یک منبع سریع و باز است

سی شارپ منبع باز زیر پنجره است . NET که توسط مایکروسافت اداره  می‌شود . مشخصات زبان ، compilers ، و ابزارهای مرتبط ، پروژه‌های منبع باز روی Github هستند . در حالی که طراحی ویژگی زبان C توسط مایکروسافت هدایت می‌شود ، جامعه منبع باز در توسعه زبان و پیشرفت بسیار فعال است .

سی شارپ به سرعت با چندین زبان برنامه‌نویسی سطح بالا مقایسه می‌شود . سی شارپ ۸ بهبودهای زیادی در عملکرد دارد .

سی شارپ ایمن و کارآمد است

c# یک نوع زبان ایمن است . c# اجازه تغییر نوع تبدیلات را نمی‌دهد که ممکن است منجر به از دست رفتن داده‌ها یا مشکلات دیگر شوند . سی شارپ به سازندگان اجازه می‌دهد تا کد ایمنی را بنویسند . و همچنین بر نوشتن کد کارآمد تمرکز دارد .

در اینجا لیستی از برخی از مفاهیم کلیدی در سی شارپ آورده شده‌است که به نوشتن کد ایمن و کارآمد کمک می‌کند .

انتخاب نوع Unsafe مجاز نیست .

انواع - و non در سی شارپ پشتیبانی می‌شوند .

چنین readonly نشان می‌دهد که یک نوع تغییر ناپذیر است و کامپایلر را قادر می‌سازد که در هنگام استفاده از پارامترها نسخه‌هایی را ذخیره کند .

وقتی ارزش بازگشت یک struct بزرگ‌تر از IntPtr.Size است و طول عمر ذخیره بزرگ‌تر از روش برگشت ارزش است ، از یک return ref readonly استفاده کنید .

زمانی که اندازه یک readonly بزرگ‌تر از IntPtr.Size باشد ، باید آن را به عنوان پارامتر به دلایل عملکرد انتخاب کنید .

هرگز از struct به عنوان یک پارامتر صرف‌نظر نکنید مگر اینکه it's با تعدیل‌کننده readonly اعلام شده‌باشد زیرا ممکن است اثر منفی بر عملکرد داشته باشد و می‌تواند منجر به یک رفتار مبهم شود .

برای کار کردن با حافظه به عنوان دنباله‌ای از بایت استفاده کنید .

✨ پایگاه داده Sql Server چیست؟


SQL Server یک سیستم مدیریت پایگاه‌داده رابطه‌ای است که توسط مایکروسافت توسعه‌یافته و در بازار عرضه می‌شود .

همانند دیگر نرم‌افزارهای RDBMS ، SQL Server در بالای SQL ، یک زبان برنامه‌نویسی استاندارد برای تعامل با پایگاه‌های داده رابطه‌ای ساخته شده‌است .

SQL Server به مدت بیش از ۲۰ سال به طور انحصاری بر روی محیط ویندوز کار می کرد . در سال ۲۰۱۶ مایکروسافت آن را در لینوکس در دسترس قرار داد . ۲۰۱۷ به طور کلی در اکتبر ۲۰۱۶ در دسترس بود که در هر دو ویندوز و لینوکس اجرا شد .

SQL Server از دو جز اصلی تشکیل شده‌است :

موتور پایگاه‌داده

 SQLOS

 

موتور پایگاه‌داده : مولفه اصلی sql server موتور پایگاه‌داده است . موتور پایگاه‌داده متشکل از یک موتور ارتباطی است که شامل پرس و جو و یک موتور ذخیره‌سازی است که فایل‌های پایگاه‌داده , صفحات , شاخص‌ها و غیره را مدیریت می‌کند .

موتور ارتباطی موتور ارتباطی حاوی مولفه‌هایی است که بهترین راه برای اجرای یک پرس و جو را تعیین می‌کنند . موتور ارتباطی نیز به عنوان پردازشگر کوئری شناخته می‌شود .

موتور ارتباطی داده‌های موتور ذخیره‌سازی را براساس پرس و جوی ورودی درخواست و نتایج را پردازش می‌کند.

برخی از وظایف موتور ارتباطی عبارتند از : فرآیند پرس و جو , مدیریت حافظه , رشته و مدیریت وظیفه , مدیریت بافر و پردازش کوئری توزیع‌شده .

موتور ذخیره‌سازی , ذخیره و بازیابی اطلاعات از سیستم‌های ذخیره‌سازی مانند دیسک‌ها و san می‌باشد .

SQLOS تحت موتور ارتباطی و موتور ذخیره‌سازی , سیستم‌عامل sql server یا SQLOS است .

SQLOS بسیاری از خدمات سیستم‌عامل مانند حافظه و مدیریت i / o را ارایه می‌کند . سایر خدمات شامل خدمات مدیریت استثنا و هماهنگ‌سازی است .

خدمات و ابزارهای sql server هر دو ابزارها و سرویس‌های اطلاعاتی کسب‌وکار ( bi ) و خدمات را همراه با sql server فراهم می‌کنند .

برای مدیریت داده‌ها , sql server شامل خدمات یکپارچه‌سازی سرور sql server , خدمات کیفیت داده sql server و خدمات داده‌های اصلی sql server می‌باشد . برای توسعه پایگاه‌های اطلاعاتی , sql server ابزار داده sql server را فراهم می‌کند ; و برای مدیریت , استقرار و نظارت بر پایگاه‌داده sql server کارگاه مدیریت سرور sql server ( SSMS ) دارد .

برای تحلیل داده‌ها , sql server سرویس‌های تحلیل سرور sql ارائه می‌دهد . سرویس‌های گزارش دهی sql server گزارش‌ها و تجسم داده‌ها را ارایه می‌دهند . تکنولوژی خدمات یادگیری ماشین ابتدا در sql server ۲۰۱۶ منتشر شد که از خدمات r نام گرفته شد .

ویرایش sql server چهار ویرایش اصلی دارد که سرویس‌ها و ابزارهای بسته‌ای متفاوتی دارند . دو ویرایش در دسترس رایگان هستند :

sql server ویرایش برای استفاده در توسعه پایگاه‌داده و تست .

sql server برای پایگاه‌داده‌های کوچک با اندازه تا ۱۰ گیگا بایت ظرفیت ذخیره‌سازی دیسک .

برای برنامه‌های کاربردی بزرگ‌تر و more , سرور sql نسخه سازمانی را ارایه می‌دهد که شامل همه ویژگی‌های سرور sql است .

ویرایش استاندارد sql server مجموعه ویژگی‌های جزیی ویرایش و محدودیت‌های شرکت در مورد تعداد پردازنده و حافظه پردازنده را که می‌تواند پیکربندی شود , دارد .

برای اطلاعات دقیق در مورد نسخه‌های sql , سرور در دسترس نسخه‌های ۲۰۱۹ را بررسی کنید .

در این برنامه آموزشی , مروری مختصر بر سرور sql server شامل معماری , خدمات , ابزارها و ویرایش‌های آن دارید .

 

مرجع مقاله : مهران ستاری